Szybki poradnik dla przedsiębiorców planujących zakup ciężarówki

Artykuły - strona główna

Prowadząc własny biznes zdarza się, że trzeba zainwestować we własny samochód ciężarowy, który potrzebny jest by odpowiednio nastawić się na wymagania klienta. Jest to konieczne do dalszego rozwoju. Na co musimy jednak zwrócić naszą szczególną uwagę? Jak kupić pojazd oraz jakie kupić ubezpieczenie?

Najrozsądniej będzie zacząć od szczegółowego przeanalizowania wszystkich potrzeb. Jeżeli nie będziemy potrzebować ciężarówki codziennie, a tylko przykładowo raz na jakiś czas, to może się okazać, że lepiej będzie korzystać z usług firmy spedycyjnej niż inwestować znaczne środki na zakup własnego samochodu. Jeśli nie mamy do dyspozycji środków potrzebnych na kupno pojazdu, to powinniśmy się zastanowić nad innym sposobem finansowania.

Może to być na przykład kredyt. Wpisując w wyszukiwarce frazę „finansowanie pojazdy ciężarowe” znajdziemy szeroki wachlarz ofert finansowania kupna pojazdu ciężarowego. Różne banki proponują jednocześnie bardzo atrakcyjne warunki ubezpieczenia ciężarówek w pakietach z kredytem i z pozostałymi usługami, jak np. assistance. Następną opcją jest leasing. Jest ona niebywale popularna ze względu na korzyści, jakie ze sobą niesie. Wszakże do kosztów uzyskania przychodu zalicza się całkowite koszty leasingu, a również koszty użytkowania przedmiotu leasingu (oferta Grupy DBK). Zwykle to właśnie taka możliwość finansowania jest wybierana przez firmy. Jeżeli jednak postanowimy sfinansować zakup z własnych środków albo weźmiemy kredyt, wówczas dobrze jest zatroszczyć się o obowiązkowe ubezpieczenie.

pieniądze
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Aby sprawdzić, jak wygląda oferta firm ubezpieczeniowych, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę słowa „ubezpieczenia ciężarówek”. W ten sposób znajdziemy wiele ofert różnych firm. Przy zakupie ubezpieczenia - (sprawdź ubezpieczenia ciężarówek) musimy je ze sobą porównać, aby postawić na najlepsze. Cena nie zawsze powinien być wyznacznikiem. Musimy szczegółowo sprawdzić wszystkie warunki ubezpieczenia, aby uniknąć rozczarowania przy ewentualnej szkodzie (www.grupadbk.com/ubezpieczenia - (sprawdź ubezpieczenia samochodów ciężarowych)).Nie trzeba dysponować ogromnymi środkami, aby rozwijać firmę. Aby sprawdzić, jakie mamy możliwości, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „finansowanie pojazdy ciężarowe”. Tym sposobem będziemy mogli postawić na rozwój naszej firmy. Decyzja należy wyłącznie do nas!