Rejestracja znaków towarowych może okazać się bardzo opłacalna, zatrudnij rzecznika, który pomoże ci przejść przez całą procedurę

Artykuły - strona główna

Każdy właściciel firmy marzy o sukcesie własnej działalności i robi wszystko, co jedynie jest w stanie, aby rozbudować przedsiębiorstwo oraz zdobywać uznanie pośród nabywców. Nieraz bywa jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja chce wykorzystać sławę wypromowanych artykułów lub marek, wprowadzając do obrotu zbliżone wyroby oraz wykorzystując mozolną pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed takim działaniem ochronić?

projekt patentowy
Author: Archives New Zealand
Source: http://www.flickr.com
Rejestracja znaków towarowych optymalnym sposobem na ochronę własnych interesów. Sprawdź przykłady: JWP Rzecznicy Patentowi.W sytuacji, jeżeli chce się ochronić własne interesy przed niepożądanymi działaniami nieuczciwych konkurentów, należy zarejestrować swoje znaki towarowe. Dzięki temu zyskuje się świadomość, że w obrocie nie zjawi się produkt albo jednostka wykorzystująca bardzo podobny motyw i nieuczciwie usiłująca przejąć kontrahentów. Nieuczciwa konkurencja okazuje się prawdziwą plagą i jest w stanie przynosić ogromne straty, szczególnie gdy inna marka wprowadza na rynek podobne artykuły i usługi, proponując je w niższych cenach.

Czym są znaki towarowe?

Znaki towarowe - określane również znakami firmowymi, a w niektórych sytuacjach także logo - to oznaczenia, którym marki posługują się do różnicowania swych wyrobów od produktów innych twórców. Do podobnego oznaczenia może służyć obrazek, zdjęcie, słowo lub charakterystyczna nazwa. Jeżeli firma odnosi na rynku powodzenie, znak towarowy zyskuje na renomie i bywa bez kłopotu rozpoznawalny przez krajowych klientów, a niejednokrotnie również i światowych (więcej informacji: znaki towarowe). Takie sytuacje czasem wykorzystują nieuczciwi konkurenci, którzy projektują bardzo zbliżone grafiki, wprowadzające nabywcę w błąd oraz sugerujące powiązania z cenioną marką. Warto mimo wszystko pamiętać, że własność przemysłowa podlega zabezpieczeniu oraz można obronić się przed takimi praktykami. Dowiedz się więcej: własność przemysłowa.
rzecznik patentowy
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com

Skontaktuj się z prawnikiem

W sytuacji, jeśli pragnie się zastrzec własny znak towarowy, najlepiej skontaktować się z rzecznikiem patentowym. To prawnik, który posiada doświadczenie w sprawach związanych z ochroną praw autorskich i znaków towarowych. Bez wątpienia wyjaśni wszelkie nieścisłości wiążące się z rejestracją znaków firmowych, jak także pokieruje calutką procedurą. Dzięki temu przebiegnie ona sprawnie oraz szybko, a szanse na dobre jej zakończenie będą znaczniejsze.