Jakiego rodzaju meble do ogrodu warto kupić do własnego ogrodu, opis zalet technorattanu.

Artykuły - strona główna

W letnim sezonie wiele osób niezwykle chętnie siedzi na działkach czy w swoich ogrodach, spędzając tam miło i przyjemnie wolny czas. Jeżeli się więc posiada takie miejsce, to warto urządzić tam jakiś wygodny kąt, w którym będzie można odpocząć.

leżaki w ogrodzie
Author: Evo Flash
Source: http://www.flickr.com
W związku z tym należy się zaopatrzyć w jakiś zestaw mebli ogrodowych, najlepiej takich, które mogą wytrzymać więcej niż jeden sezon. Ogrodowe meble wytwarzane są z wielu różnych materiałów, a to, jaki został wykorzystany będzie miało bardzo duży wpływ na ich późniejszą długość używania. Najlepiej pod tym względem sprawdza się plastik. Meble wykonane z niego są bardzo trwałe i nie potrzebują konserwacji, ale części osób się nie będą podobać, bo ich stylistyka nie jest najładniejsza. Za to stal, drewno i wiklina będą wymagać ciągłej opieki, jeżeli się o tym zapomni lub ją niewłaściwie wykona, to po paru zimach mebel zwyczajnie zacznie się niszczyć. Dlatego też od wielu lat prowadzone były prace nad znalezieniem materiału, który nie tylko odpowiednio by się prezentował, ale także był odpowiednio wytrzymały.

I taki materiał wreszcie został wyprodukowany, a jest nim tworzywo nazywane techorattanem. Jest to odpowiednia syntetyczna żywica - prolab65 z dodatkiem substancji zwiększających wytrzymałość materiału na atmosferyczne warunki i promieniowanie słoneczne. Dzięki temu meble zrobione z technorattanu cechują się bardzo dużą wytrzymałością na słońce, deszcz i mróz, a dodatkowo nie powinny ulegać zawilgoceniu i tracić kolorów. Technorattan jest także całkiem prosty do konserwacji. Zestawy ogrodowe technorattan nie muszą być pomalowane żadną farbą, a do ich czyszczenia w zupełności powinna wystarczyć najzwyklejsza woda.

Niewątpliwie ich ogromną zaletą plusem jest również wygląd. Technorattan przypomina swoim wyglądem prawdziwy rattan, który jest materiałem ekskluzywnym i drogim, a spora ilość oferowanych kolorów bez problemów pozwoli wybrać zestaw do swoich wymagań. Meble z technorattanu stały się niezwykle interesującą alternatywą dla innych materiałów, mimo że także trochę kosztują, to jednak rewelacyjnie będą się sprawdzać w każdym ogrodzie.