Określamy jakość z normą iso 14401 – istotne cele oraz założenia

Artykuły - strona główna

Menedżer w pracy
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa stawiają dziś na Haccp (dodatkowe info) oraz audyt BHP Każda organizacja ma określone pewne cele, do jakich osiągnięcia stale dąży. Jeśli je osiągniemy, stawia się kolejne, gdyż na tym oparty jest rozwój każdego przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi o normę iso 14001, pozwala ona zbudować System Zarządzania Środowiskowego. Oparte jest to wtedy o podejście procesowe, czyli podane wyżej ulepszanie działania każdej organizacji. Zacząć należy od planowania, od jakiego płynnie przechodzi się do działania.

Niejednokrotnie poruszanym w ostatnich latach aspektem jest kwestia typów rolnictwa. Coraz większą popularność zdobywa tak zwane rolnictwo ekologiczne, które opiera się na stosowaniu tylko naturalnych środków. Analogicznie jak ekologiczny chów zwierząt, ten typ uprawy jest sprzeciwem wobec stosowania metod chemicznych i niezgodnych z naturą. Następnym aspektem, takżezwiązanym z szeroko pojętą ekologią, a dyskutowanym bardzo często jest sprawa źródeł energii. Tak zwane odnawialne źródła energii (http://tuv.com/) chwalone są z uwagi na ich nieszkodliwość dla przyrody.

Do rodzaju źródeł zalicza się między innymi wiatr oraz woda. W celu uzyskiwania takiej energii tworzy się elektrownie wodne, wiatrowe i inne. Przyjęte od lat sposoby pozyskiwania energii, najczęściej w wyniku spalania, tworzą poważne zagrożenie dla czystości środowiska naturalnego. Klienci korzystający z usług takich jak przykładowo badania oraz analiza ohsas 18001chcą stawiać tylko na wypróbowane wielokrotnie opcje. Nie jest to trudne, ponieważ możliwości są nieograniczone.

Stawiając na korzystnie prowadzone badania, można całkowicie polegać na znacznej wiedzy naszych fachowców. Profesjonalne podejście do realizacji poszczególnych zadań, które okazują się wówczas niezbędne, zachwyca klientów. Ci natomiast chętnie polecają dalej godną zaufania firmę. Przez pierwsze dziesięć lat trwała ogólna akceptacja i przyswajanie normy ISO 14001 na rynku międzynarodowym. Stopniowo wydawane były atesty dotyczące tej normy, natomiast do 2005 roku wydano ich przeszło 111 tysięcy.

Były one obowiązujące na terenie 138 państw, co w niemałym stopniu wpływało na podejście przedsiębiorców. U nas oficjalnie normę tę wydał Polski Komitet Normalizacyjny, a miało to miejsce w 2005 roku. Oznaczenie tej normy to szczegółowo PN-EN ISO 14001:2005. Stałe ulepszanie formy pracy firmy powinno przebiegać w kierunkach honorowanych w strategii rozwijania się przedsiębiorstwa. Niezwykle istotne są przede wszystkim kryteria zawarte właśnie w certyfikatach jednostki.

Popularna Agencja ds. Żywności i Leków, z języka angielskiego Food and Drug Administration, zaoferować może ceniony na rynku certyfikat FDA. Ta organizacja rządowa ze Stanów wlicza się w departament zdrowia i usług społecznych. W jej gestii leży odpowiedzialność za kontrolowanie pożywienia, leków czy suplementów różnego rodzaju, trafiających do klientów. Opinia agencji honorowana jest dzisiaj w wielu krajach, w tym w Polsce.