Luksusowa wycieczka do Emiratów Arabskich, co ciekawego Dubaj zaoferować może turystom.

Artykuły - strona główna

Dubaj większości z nas kojarzy się z przepychem i ogromnymi pieniędzmi zarobionymi na ropie naftowej. Właściciele pól naftowych z tego kraju bardzo dobrze wiedzą o tym, że zapasy tego surowca w którymś momencie się wyczerpią, a wraz z nimi skończą się wpływy z tego.

widok na dubaj
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
I postanowili stworzyć z Dubaju jeden z największych ośrodków handlowych na świecie, jednocześnie dbając o to, żeby było o nim jak najgłośniej. I co by nie powiedzieć, to będzie głośno, bo przecież żadne inne państwo nie ma sześcio gwiazdkowego hotelu, zespołu sztucznych wyspy albo domu zbudowanego z korali. Dodatkowo Dubaj słynie z tego, że mają w nim swoje sklepy wszystkie największe centra handlowe oraz butiki. Co roku odbywa się w nim zakupowy festiwal, czyli miesiąc promocji i wyprzedaży, na który zlatują się dziesiątki tysięcy klientów z całego świata. Oprócz tego Dubaj może zaoferować parę międzynarodowych zawodów sportowych w tenisie, golfie czy wyścigach konnych, swoje parę chwil ta także królowa samochodowych sportów czyli formuła 1.

Wbrew temu, co wielu osobom się wydaje, wycieczka do Dubaju leży w zasięgu możliwości większości turystów. Lot z Warszawy będzie trwał zaledwie parę godzin, i już od jakiegoś czasu są oferowane bezpośrednie połączenia. Wprawdzie ceny wycieczek najtańsze nie są, lecz jeśli ktoś zdecyduje się emiraty arabskie last minute to może liczyć na naprawdę interesujące propozycje wylotu do tego wyjątkowego kraju. Poza wymienionymi wcześniej atrakcjami Dubaj proponuje przede wszystkim bajeczne piaszczyste plaże.budynek w dubaju
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Słońca nie powinno tam zabraknąć, więc przez okrągły rok liczyć można na rewelacyjną aurę i szaleństwa na morskich falach zobacz: wycieczki Eccotravel. Jeżeli ktoś będzie chciał zapoznać się z inną stroną tego miejsca, to udać się może na wycieczkę na pustynię - jednodniowa przejażdżka na grzbiecie wielbłąda z pewnością może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Przebywając w Dubaju można także odwiedzić wiele targów i bazarów, na których znaleźć można wiele niezwykłych pamiątek z tego regionu świata.