Czy w kategorii opon marka jest ważna

Artykuły - strona główna

samochód
Author: www.forelite.pl
Source: www.forelite.pl
Aby dobrze wybrać opon do własnego samochodu najpewniej kierować się opiniami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych specjalistów zaznajomionych z tą branżą. Przy kupowaniu w cudownym sklepie klient może często liczyć na opłacalne zniżki, nie tylko na opony Firestone (hurtopony.pl/opony-firestone.html). Z tego powodu najlepiej zainteresować się ofertami najlepszych firm. Dobra i potężna firma tego rodzaju posiada niezwykle bogaty wybór wysokiej klasy opon dla każdej marki. Taki sklep to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić poszukując markowych opon. Wytwarzane w różnych modelach, pozwolą na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb kierowcy. A one bywają właśnie bardzo odmienne.

Inną rolę mają spełniać opony przemysłowe (::oferta::), a inną przeznaczone do samochodów domowych. Najlepsze produkty nabędzie tam najczęściej zarazem normalny klienta, jak i osoba bardzo zainteresowana motoryzacją.Zazwyczaj lepiej nie żałować odrobiny pieniędzy na niezbędne opony samochodowe. Zdecydowanie bezpieczniej bywa wydać kilka złotych więcej, aby móc cieszyć się lepszym standardem i przyczepność opon odpowiednich marek. Dobrym przykładem są w takiej sytuacji opony Sava (hurtopony.pl/opony-sava.html), przystępne cenowo projektowane w Europie, z wykorzystaniem technologii firmy Goodyear. W ofercie tejże firmy odnaleźćmożna opony osobowe, ciężarowe, dostawcze ,jak i te przeznaczone dla aut typu SUV. Następnym modelem, jakiej potrzeba się niewątpliwie przyjrzeć są opony Toyo. Producentem Toyo jest popularna Japońska firma Toyo Tire & Rubber Co.

Ltd. Istnieje ona nieprzerwanie od 1945 roku, z kolei jej główna siedziba firmy jest umiejscowiona w Osace. Firma ta od wielu lat sponsoruje ogromną ilość wszelkich imprez tubingowych bądź też wyścigi samochodowe. Opony Toyo mają głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec. przypadków kupują je osoby, które są blisko związane ze sportem samochodowym. Opony tego rodzaju marki cechuje niecodzienny bieżnik. Poza produkcją opon do pojazdów osobowych, firma ta posiada w swojej rozległej ofercie również modele opon do samochodów dostawczych, a nawet do autobusów.

Opony dostawcze (::oferta::) muszą być również bardzo wytrzymałe i utrzymać nie tylko samą masę samochodu, ale też ciężar przewożonych nim zamówień. Gabarytowo zdecydowanie muszą być dużo większe, ale w tym wypadku jest to niewątpliwa zaleta. Gdy musimy zakupić stricte opony przemysłowe, warto zaznajomić się z ofertami producentów mających specjalizację w tego typu produkcji. Taką firmą jest na przykład fiński Nokian.
Hurtopony.pl - opony
Source: Hurtopony.pl
Opony 4X4 AT [www.hurtopony.pl/] są przeznaczone do używania na każdych podłożach, od leśnych bezdroży, po drogi asfaltowe. Można na nich jeździć cały rok, i co bardzo ważne, najmniej ze wszystkich rodzajów opon podnoszą poziom spalania. Kolejny typ ogumienia stosowany do terenówek, to opony 4X4 MT. Przeznaczono je do poruszania się po trudnym terenie, dobrze sprawdzają się w zimie, nie najlepiej w mokrej glinie a najmniejsze własności trakcyjne ma ten typ opon 4X4 na asfalcie.

Najogólniej, to opona odrobinę bardziej wyspecjalizowana.
4x4 offroad
Author: PrsF1
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej specjalistyczna jest guma typu ekstrem. Przeznaczona jest do jazdy poza drogami. Nie nadaje się do użytkowania na asfalt, ponieważ bardzo szybko się w warunkach drogowych zużywa. Kupienie ogumienia oraz felg często jest sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak o tym jako inwestycji w nasze bezpieczeństwo. Ponadto taki zakup może być jednorazowy. Przecież jeśli kupimy dwa komplety do jednego samochodu, to będziemy z nich korzystać wiele lat, dopóki się nie zestarzeją i będzie je trzeba zmienić. Nie jest to więc wydatek sezonowy, a jednorazowy. Kupując ogumienie warto czasem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie lepiej pójść nieco dalej i zakupić opony wyższej klasy, żeby być pewnym, że w przypadku niebezpieczeństwa i poślizgu auto będzie się trzymać nawierzchni.