Zmiana opon jest potrzebna

Artykuły - strona główna

Każda z osób mających auto dobrze wie, że na łysej oponie ciężko jest jechać. I nie musimy tego udowadniać testami na oblodzonej szosie, wystarczy deszcz i raczej przyjemność z jazdy będzie żadna. Nie szukajmy oszczędności tam, gdzie robić tego nie można i znajdźmy środki na nowe opony, nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji.

Nie mówiąc już o tym, że kiedy nadchodzi zimna niezbędne okażą się opony zimowe dębica. Opony (lornetki (zobacz polecane)) tej marki są najczęściej wybierane, bo mają one niesamowicie dobre wyniki w różnych testach, w dodatku są to opony, które długo świetnie sprawują się na drogach. Nie trzeba obawiać się, że po krótkim czasie użytkowania opony należy je zmienić. Ale pamiętajmy, że bez względu na stan opon trzeba je zmieniać, co najmniej dwa razy do roku. Producenci stworzyli naprawdę idealne opony, które dzięki unikalnym właściwościom prowadzą do tego, że jazda staje się bezpieczniejsza, z tego powodu warto zmieniać opony, bo inaczej można doprowadzić do jakiegoś wypadku, w którym ucierpieć możemy nie tylko my, ale być może nasi najbliżsi jak też zupełnie obcy ludzie. Jeżeli jeździć to odpowiedzialnie.
opona Michelin
Author: Axel Schwenke
Source: http://www.flickr.com
Sprawdź, które opony nadają się do Twojego sposobu jazdy Tak, z dwa razy do dwunastu miesięcy możemy zauważyć w gazetach, piszących o motoryzacji, wyniki , które dotyczą tego, jakie opony są najlepsze. Oczywiście ranking opon można sprawdzić też w sieci, co oznacza, że wszyscy mogą się z nim zapoznać i samodzielnie stwierdzić, czy zgadza się z taką kolejnością. Oczywiście zanim powstanie ranking wykonywane są testy opon zobacz. A mimo to kierowcy nie zawsze uważają, że ranking jest słuszny. Wiadomo, że wszelkiego typu rankingi są raczej podpowiedzią, bo wiele jest zależne również od samochodu, którym dysponujemy i od naszych umiejętności.Z tego powodu w rzeczywistości wszyscy kierowcy samodzielnie testuje opony i bywa, że zmieniają opony, które używał do tej pory na inne. Czasem, dlatego, że w rankingu zauważył taką a nie inną kolejność, a czasem, z tego powodu, że przejechał się tym samym modelem auta, co jego na innych oponach i twierdził, że pora zmienić firmę. Pamiętajmy jednak o tym, że jakie opony by nie były, to trzeba pamiętać o tym, by dwa razy do roku wymieniać opony (sprawdź). Sporo osób czeka do ostatniej chwili i gdy na przykład przychodzą pierwsze śniegi nie dość, że są kolejki u mechanika, bo chcielibyśmy zmienić opony, to jeszcze jeździmy dwa razy wolniej, niż można byłoby jeździć, gdybyśmy posiadali zimowe opony.