Wykorzystanie pneumatyki w pojazdach

Artykuły - strona główna

Jak wiemy pneumatyka to dziedzina niezwykle obszerna. Narzędzi użytkujących fakt sprężania gazów i cieczy jest wiele, począwszy od przemysłu naftowego aż do układów w autach ciężarowych, a także przykładowo w urządzeniach wytwarzających gaz w instalacjach przemysłowych, fabrykach chemicznych, przemysłowych instalacjach LPG itd.

dowiedz się więcej na stronie
Author: Jin Wu
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem, wykorzystanie tego rodzaju sprzętów w zasadzie ogranicza jedynie wyobraźnia inżynierów oraz możliwości techniczne, ale zachodzi ciągły rozwój technologiczny zatem niechybnie miejsc gdzie będzie zastosowana pneumatyka będzie więcej.

Pierwszą myślą kiedy zastanawiamy się nad użyciem pneumatyki w przemyśle są przeróżnego rodzaju instalacje do produkcji azotu jednak możliwości jest o wiele więcej. Wiodąca firma w tymże sektorze Rectus prowadzi sprzedaż urządzeń wykorzystywanych w systemach pneumatycznych przeróżnego rodzaju wykorzystywanych w motoryzacji. Między innymi za ich pomocą steruje się pracą wysięgników pogłębiarek czy pracą naczep ciężarówek i tym podobnych sprzętów. Do sterowania i konserwacji tego rodzaju sprzętów wykorzystuje się stacje przygotowania powietrza. Stacja Global to urządzenie redukująco-filtrujące (sprawdź polecaną stronę www). Jego funkcją jest usuniecie zanieczyszczeń powietrza a także jednocześnie przygotowanie właściwego ciśnienia roboczego. Urządzenie to może być wyposażone w smarownicę za pomocą której możemy poprzez powietrze dostarczyć do systemu smar który zakonserwuje wszystkie ruchome części bez konieczności demontowania dla przykładu naczepy (łącze) albo koparki.

Ciężarówka
Author: Glen Wallace
Source: http://www.flickr.com
Chociaż firma Rectus najbardziej znana jest z produkowania systemów pneumatycznych na wymogi chemii jak też laboratoriów rozmaitego rodzaju to nie unika innych wyzwań. Giętkość firmy jest zdumiewająca, najlepiej wobec tego się z nimi skontaktować a zapewne otrzymamy poradę w jaki sposób rozwiązać nasz problem i po pewnym czasie będą nam przedstawione rozwiązania dla nas (podobnie jak dobry krawiec szyjący koszule na miarę). Na pewno będziemy zadowoleni z zaproponowanych podejść. Dzięki firmie Rectus posiadamy dojście do artykułów o światowej jakości co daje nam gwarancję niezawodności.