Współczesne oblicza mody

Artykuły - strona główna

We współczesnych czasach ludzie myślą nad tym, co zrobić, by prezentować się i czuć się lepiej. Nie ma co zaprzeczać, iż coraz liczniejsze zabiegi plastyczne powodowane są kultem piękna. Nie dajmy się jednak zwariować. Wcale nie jesteśmy zmuszeni narażać się na ostrze skalpela, jeśli chcemy, by nasz wygląd oczarowywał. Nikt z nas nie jest ideałem, ale każdy z nas posiada własne piękno, jakie jest bliższe lub odrobinę dalsze aktualnym kanonom, jednakże to nie kanony są tutaj najistotniejsze.


buty sportowe
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com
W całym pojęciu estetyki znaczenie ma subiektywizm i jeśli sami dla siebie jesteśmy kimś wartym uwagi, to znakomicie, gdyż tak właśnie powinno być. Nie musimy rodzić się z ciałem modela, aby prezentować się naprawdę ciekawie. Okazuje się, że czasem wystarczy włożyć na siebie gustowną sukienkę, a dodatkowo buty damskie skórzane, by prezentować swoim wyglądem bezsprzeczny kobiecy szyk. Piękno albowiem jest ukryte w tym, jakimi ludźmi jesteśmy i czy umiemy podkreślić wszelkie nasze atuty. Ubierajmy się w związku z tym gustownie, a nasze kłopoty z autoprezentacją znikną! Nawet tak nieważne elementy garderoby, jak buty sportowe damskie rozmiar 41 mogą być dobrane z prawdziwą klasą. Nie zapominajmy o tym, iż dobrze prezentować możemy się nie tylko w pracy, ale również w trakcie niedzielnego biegania po parku - zobacz więcej tutaj. Prawdziwe piękno tkwi w detalach, więc dbajmy o wszystko to, co wpływa na to, w jaki sposób widzą nas inni ludzie.


sukienka
Author: David Simmonds
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli będziemy każdego dnia zwracali uwagę na swoją dietę, odpowiednią dawkę ruchu, staranny makijaż i dobrze wybrany ubiór, to szybciej aniżeli myśleliśmy komfort naszego życia poprawi się, a my będziemy zadowoleni z tego, że jesteśmy sobą. Nie trzeba kopiować gwiazd kina, by zdumiewać własną osobowością. Należy być sobą, obserwować sobie oraz troszczyć się o to, co ważne. Niekiedy styl klasyczny przełamujmy więc czymś mniej oczywistym, a tym samym staniemy się nieco ekstrawaganccy, co również jest cechą pozytywną. Może będą konieczne nam alladynki damskie? A co powiemy na sukienki damskie na wesele w innej aniżeli dotychczas tonacji? Czy zdecydujemy się na nietypowe kolory oraz wzory, a stare kroje damy zastąpić nowymi? Sami odpowiedzmy sobie na te ciężkie pytania i zacznijmy żyć według tego, co sobie postanowimy. Gdy już wiemy w czym świetnie wyglądamy, można zacząć poszukiwania: zobacz i przekonaj się sama.