Jak skutecznie dbać o swój samochód? Pomysły nie tylko dla mężczyzn

Artykuły - strona główna

Punkty z akcesoriami do pojazdów prowadzone są przez ludzi z pasją. Oni kochają zajmować się samochodami i dbać o nie, więc z chęcią uczą o tym pozostałych, pomagają im zajmować się swoimi maszynami. Przez cały czas kosmetyki samochodowe są doskonalone, aby zapewnić jak najogromniejsze korzyści dla pojazdu przy jak najmniejszych kosztach. Co wobec tego wybrać?


Porsche
Author: Porsche
Source: soloporsche.com
W sprzedaży sklepów zajmujących się handlem akcesoriów, którymi są autokosmetyki, znajdziemy wyselekcjonowane produkty z całego świata - http://shine4car.pl. Propozycja na polskim rynku jest ogromnie duża. Do wnętrza auta marki oferują nam środki myjące do tapicerki, odrębne do foteli, nie niszczące nawierzchni, dbające o to, by się nie zdrapywała. Ciągłym problemem są także parujące szyby, natomiast na to też odkryjemy bezpieczne, nieraz ekologiczne środki, nie zatruwające powietrza. Jest to ogromnie istotny element, jako że przy częstym wykorzystywaniu człowiek uczulony na chemiczne substancje może nabawić się migreny materiałom (zobacz więcej i więcej) nudności. O ile chodzi o zewnętrzną stronę samochodów, najpopularniejsze kosmetyki samochodowe aplikowane to szampony. Gwarantują one pewną nieskazitelność przy skrupulatnym użyciu zgodnie z instrukcją. Niektóre mają w sobie substancje, które tworzą powłoczkę na obudowie i chronią wóz przed minimalnymi otarciami lub wnikaniem do blachy wybranych substancji. Sprawiają także, iż auto błyszczy, a całość przez dodatki nabłyszczające. Aby odblask był perfekcyjny, możemy użyć pasty polerskiej, która pielęgnuje samochód niczym balsam nawilżający człowieczą suchą skórę. Na nieszczęście czasami mamy do czynienia z poważniejszymi umazaniami, jak przykładowo trudne do usunięcia pozostałości asfaltu, żywicy czy smoły. Na to stosujemy płynne środki czystości lub też te w sprayach, dokładnie stosując się do zaleceń na instrukcji zostawiamy je na brudzie przez chwilę, następnie spłukujemy i cieszymy się ładnym autem. W wyborze sklepów sprzedających autokosmetyki znajdziemy jeszcze: środki do pucowania oraz ochraniania felg, środki do konserwacji opon a także dodatki, takie jak szmatki z mikrofibry lub gąbki do czyszczenia felg.

Samochód to maszyna, której nie zmienia się raczej często. Decydując się na nabycie wozu musimy być świadomi tego, iż niewłaściwe dbanie o niego spowoduje skrócenie jego witalności a także do tego, iż nie będzie się schludnie przedstawiało na drodze. Warto pielęgnować je prawidłowo, na pewno nam się to opłaci, gdyż auto będzie przez dłuższy okres nam akompaniowało. I uwaga: tyczy się to wszystkich posiadaczy samochodów, nie tylko pasjonatów.