Jak działają grupy zakupowe w sieci?

Artykuły - strona główna

zakupy
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach małe sklepy coraz częściej przegrywają walkę z wszechobecnymi dyskontami. Osiedlowe sklepiki powoli znikają w mapy dzielnicy czymiasteczka, gdy niedaleko supermarket. Z reguły przyczyną tego typu sytuacji są bardzo niskie ceny, na które pracujący na własny rachunek przedsiębiorca nie może sobie pozwolić. Dyskonty dysponują większą siłą nabywczą, mogą w związku z tym efektywniej negocjować ceny z dostawcami. Czy zatem prywatni właściciele małych sklepów mają szansę zwiększyć swoją konkurencyjność w tej coraz trudniejszej potyczce o konsumenta.

Jeżeli chodzi o e-procurement, nie sposób nie przyznać niezwykle rozbudowanej gamy propozycji do wyboru. Duże znaczenie ma ten obszar e-biznesu, jeśli chodzi o systematyczny rozwój różnych dziedzin na rynku. Dotyczy on w znacznej mierze elektronicznej integracji oraz zarządzania na wysokim poziomie w procesie zaopatrzeniowym i nie tylko. Wybierając sprawdzone oraz innowacyjne sposoby pomocy od doświadczonych i godnych zaufania producentów, decydujemy się na najwyższą jakość - kontynuuj.
zakupy
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Być może bez trudu będzie nam wtedy zrozumieć cóż to takiego, i jak możemy na tym skorzystać.

Mianowicie cała idea opiera się na tym, iż firmy sprzedają swoje usługi i artykuły ze sporymi upustami, jeśli serwis prowadzący całe przedsięwzięcie zgromadzi odpowiednią liczbę chętnych. W praktyce ma się to tak, iż na jego stronie pokazane jest ogłoszenie o 30 % upuście na np. wykwintny obiad w restauracji. Niemniej jednak upust będzie możliwy tylko wtedy, gdy zdecyduje się na tę ofertę przykładowo stu chętnych. Zaletą jest to, iż nie potrzebujemy wujków czy znajomych by w atrakcyjnej cenie zakupić 3 dniowy nocleg w Zakopanem, tylko na stronie w sieci przystępujemy do grup, które także decydują się na wycieczkę.

Co trzeba wiedzieć, decydując się na przystąpienie do grupy zakupowej? Przede wszystkim, kto jest naszym partnerem biznesowym. Pamiętajmy, że od tego z iloma dostawcami grupa współpracuje zależy ostateczna cena towaru. Trzeba zaznaczyć, że najkorzystniej gdy wśród nich znajdują się producenci. Nie jest tajemnicą, że jeśli kupujemy towar bezpośrednio od producenta, to zapłacimy najlepszą cenę. Kolejna znacząca sprawa to oczywiście jakość oferowanego asortymentu.

Naturalne produkty spożywcze to także skuteczny element w konkurencji z marketami, które nie zawsze dbają o tę kwestię. Trzeba również mieć świadomość, że umowy w ramach grup zakupowych są zazwyczaj zawierane na dłuższy okres, niż dajmy na to umowy franczyzowe. Naturalnie ma to swoje wady i zalety. Zanim jednak podpiszemy umowę z partnerem biznesowym powinniśmy szczegółowo przeanalizować, jakie benefity będziemy z niej czerpać ,lecz także jakie obowiązki taka umowa na nas nakłada. Niewątpliwie jest to jednakże korzystne rozwiązanie, które warto rozważyć jeśli chcemy poprawić konkurencyjność prywatnego sklepu.