Jak ciekawie ozdobić wnętrza światłem?

Artykuły - strona główna

Lampka stojąca
Author: teakwood
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie jesteśmy dekoratorami, zaniechajmy aranżacyjnych eksperymentów. Jeśli kochamy tradycję, z pewnością zachwycą nas żyrandole. Można je znaleźć w przeróżnych kształtach. Polecamy żyrandole do salonu. Hamować jest w stanie nas tylko nasza fantazja lub pieniądze.Możemy się skusić na kryształowy żyrandol, który dzisiaj wraca do łask. Modne są również kryształowe lampy podłogowe, czy kinkiety. Trzeba przyznać, że to oświetlenie jest wyjątkowo widowiskowe.

Choć kryształy są dosyć luksusowe, pasują do wielu mieszkań, stanowiąc wspaniały przedmiot dekoracyjny. Dla wielbicieli współczesnych wnętrz doskonałe będą lampy o ciekawych formach, zazwyczaj stojące. Jeżeli posiadamy w salonie wnęki, możemy także je podświetlić. Pozyskamy w ten sposób niesamowity efekt. Podłogowe lampy klasyczne, takie z tradycyjnym abażurem przydadzą się koło fotela lub kanapy, gdzie możemy wygodnie rozsiąść się z książką w ręku. Odwiedzający nas goście zwykle właśnie salon mają sposobność zobaczyć na przywitanie. Dlatego tak ważny jest każdy detal aranżacji tego pomieszczenia - w tym również właściwie dobrane oświetlenie.
żyrandol kryształowy
Author: HarshLight
Source: http://www.flickr.com
W salonie nie wystarczy tradycyjne oświetlenie centralne.

Warto wybrać jakieś dodatkowe pomysły, które będą spełniać funkcje nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Dzięki temu stworzymy unikalną i naprawdę zachwycającą aranżację. Klasycznym rozwiązaniem są typowe żyrandole do salonu, które zazwyczaj mają przede wszystkim spełniać funkcje dekoracyjne. Jeśli chcemy wykorzystać złożone oświetlenie poprzez połączenie światła ogólnego z miejscowym, warto mieć na uwadze również lampy najazdowe, które świetnie prezentują się w designerskich pomieszczeniach. Dzięki takiej oświetleniowej różnorodności będziemy mieli okazję skomponować wspaniały klimat w naszych pomieszczeniach. To praktyczność połączona z dekoracyjnością. Będziemy mieli szansę dostosowywać światło do naszych potrzeb, preferencji czy okazji.

Oświetlenie łazienkowe i kuchenne to dwa bardzo istotne typy oświetlenia. W łazience dokonywane są zazwyczaj czynności związane z codzienną higieną, które często wymagają sporej dokładności. Wszystko to, co wykonuje się przed lustrem wymaga jak najdokładniejszego światła. Przykładem jest dokładne pozbywanie się zarostu, lub też wykonywanie precyzyjnego makijażu oczu z wykorzystaniem eyelinera. Dlatego tak przydatne w pomieszczeniach łazienkowych bywają dodatkowe źródła oświetlenia poza oświetleniem górnym. Za to w kuchni wykonuje się czynności wiążące się z przyrządzaniem posiłków, często z użyciem ostrych noży i innych tego typu narzędzi. Brak odpowiedniego oświetlenia w tym przypadku mógłby grozić urazami. W kuchni i jadalni sprawdzą się lampy najazdowe albo lampy wiszące nad blatem w tym samym rzędzie.

Wygląda to niezwykle widowiskowo i stanowi niebanalny element dekoracyjny pomieszczenia. Ale najpraktyczniejsze w kuchni okazują się być tradycyjne lampy wiszące z kloszem. Zwykle mają dość prostą formę. Wyjątkiem są kuchnie stylizowane.W takim wypadku lampy także muszą pasować do wystroju pomieszczenia. Pokój dziecinny jest niezwykle specyficznym wnętrzem. Nierzadko wykańcza się go w typowo dziecięcym stylu, a więc z wykorzystaniem jaskrawych kolorów, a także postaci znanym dzieciom z telewizji. Widuje się także pokoje utrzymane w jednej tematyce.

Polecamy Światło centralne warto jest uzupełniać o różnego rodzaju lampy, które będą dawać odpowiednią ilość światła, dając w konsekwencji interesujące rezultaty. Producenci gwarantują nam współcześnie różnorodne rozwiązania w tej dziedzinie, dzięki czemu bez wątpienia każdy ma okazję znaleźć coś interesującego do swojego mieszkania. Należy również pomyśleć o różnego typu urozmaiceniach, takich jak chociażby kolorowe elementy oświetlenia, które spełnią nierzadko funkcje dekoracyjne. Dekorując nasze wnętrza przy pomocy światła, powinniśmy także zastosować oświetlenie, którego celem będzie akcentowanie ciekawych detali w naszym pomieszczeniu - np. światło pod obrazami czy też świetlówki oświetlające wnęki. Kiedy już w odpowiedni sposób oświetlimy nasz salon, który stanowi wizytówkę naszego mieszkania, powinniśmy także zastanowić się nad odpowiednim rozświetleniem pozostałych pomieszczeń. Należy niezwykle uważnie dobierać każdy element - tak światło centralne w kuchni, jak i lampki w sypialni czy oświetlenie łazienkowe.