Gdzie wybrać się w bieżącym roku na wakacje?

Artykuły - strona główna

Turcja
Author: G.OZCAN
Source: http://www.flickr.com
Tegoroczna zima wyjątkowo dała nam popalić. Z niecierpliwością czekaliśmy na trochę słonecznych promieni, które poprawią nasze samopoczucie. I nareszcie nadeszło lato. Dni robią się bardzo ciepłe, a my nie przestajemy rozmyślać o urlopie w tym roku. Nie jesteśmy w stanie się wprost doczekać tych leniwych dni, które spędzimy na gorącej plaży. Tylko takie myśli pozwalają nam w jakiś sposób przetrwać trudne chwile w pracy.

Jeśli marzy nam się niesamowita podróż, a równocześnie pragniemy mieć świadomość, iż cena jaką przyjdzie nam za nią zapłacić nas nie zrujnuje, to z pewnością trzeba się namyślić, czy świetnym kierunkiem dla nas nie będą czasem Malediwy. Wspaniałe, egzotyczne, a jednocześnie bardzo korzystne kwotowo są w stanie spełnić marzenia przeróżnych osób. Co także w tym wszystkim świetne, to z pewnością fakt, że nie ma znaczenia w jakim okresie się tam znajdziemy, ciągle będziemy usatysfakcjonowani z tego, co nam one zaoferują, a co się z tym wiąże, będziemy mieli pewność, że udaliśmy się w najpiękniejsze miejsce w jakie mogliśmy.
Głównym miejscem do zwiedzenia jest oczywiście Stambuł. Każdy turysta musi, jeżeli rzeczywiście ma możliwość, spędzić w tej tętniącej życiem metropolii przynajmniej parę dni. Powinno się tu podziwiać Hagię Sofię – wielki meczet, przed wiekami cudowny kościół chrześcijański.

Bardzo podobny jest Błękitny Meczet, kolejny obligatoryjny punkt wycieczki. Jeżeli pragniesz zobaczyć jeden z najrozleglejszych placów targowych na kontynencie, musisz odwiedzić Taksim. W tym zakątku stolicy można dostać absolutnie każdą rzecz, jaką zamarzysz. Oprócz Stambułu państwo posiada jeszcze jeden punkt, który należy odwiedzić. Są to ruiny Troi, bardzo starego miasta, którego zdobycie zostało opisane w ponadczasowej Iliadzie. Poza tym można udać się na wyjazd śladami wspaniałych zabytków greckich osad, leżących przede wszystkim w rejonie morza.

Piękne nogi na plaży
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Jednym z najpopularniejszych państw, wybieranych przez turystów z całego świata jest z pewnością Turcja (http://turcja.com.pl/). Jest to miejsce wprost stworzone do cudownego odpoczynku i doskonałej zabawy. Dlatego nawet jeżeli nie zdążyliśmy z kupnem turnusu wcześniej, powinniśmy czatować na ofertę. Wakacje na Riwierze Tureckiej czarują nas pięknymi plażami, na których możemy dobrze odpocząć. Gospodarka tego kraju bazuje w głównej mierze na branży turystycznej, stąd też możemy mieć gwarancję, że przeżyjemy tutaj mnóstwo atrakcji. Miejscowi ludzie są bardzo uprzejmi i dobrze nastawieni do obcokrajowców.

Na pewno słyszeliśmy to nie raz, że Turcy lubią dobrą zabawę. Dlatego jest to idealne miejsce również dla miłośników imprezowania do samego ranka. Trzeba także mieć baczenie na naszych ukochanych, ponieważ Turcy są obdarzeni ogromnym temperamentem i szybko rozkochują w sobie obcokrajowców. Jeżeli pragniemy egzotyki w najlepszym wydaniu, bez wątpienia nie zawiedzie nas Turcja (http://www.mytravel.pl/Biuro/Grodk%C3%B3w/Ul.+Warszawska+20,38.html). Jest to państwo pełne kontrastów, które od stuleci czaruje podróżników. Bogata kultura i smaczna kuchnia to jedynie przedsmak wrażeń, które czekają na nas w tym kraju.

Dla wielbicieli złocistych i bezkresnych plaż będzie doskonała Bułgaria. Zetkniemy się tam z miłym przyjęciem, ponieważ mieszkańcy tego kraju są niezmiernie gościnni. Wspaniałe widoki i niskie ceny spowodują, że wrócimy z wczasów w Bułgarii pełni samych dobrych wspomnień. A jeśli nie boimy się odrobiny ryzyka, możemy czyhać na ofertę last minute w Tunezji. Cudowne plaże, tajemnicze pustynie, niezwykłe zabytki oraz kuchnia pachnąca orientalnymi przyprawami oczarują wszystkich turystów, którzy zdecydowali się spędzić urlop właśnie w tym słonecznym kraju.