Czemu dobrze jest wybrać się na kajaki

Artykuły - strona główna

Może w w naszym kraju nie mamy gorącego lata, ciepłego morza czy najlepszych stoków narciarskich, ale za to posiadamy cudowne rzeki! Dlatego jeżeli lubimy aktywny wypoczynek, mamy zamiar nabrać dystansu, oderwać myśli od codziennych problemów, poczuć się wolnym i naładować akumulatory – postawmy na wakacje w kajaku.

Spływy kajakowe to wielka i cudowna zabawa ponieważ płyniemy z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od oczekiwań i finansów. Codziennie trzeba spakować cały dobytek, wpakować plecaki turystyczne w kajaki a następnie płynąć w nowe miejsce. Na mecie czeka nas miła niespodzianka gdyż miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Bywa, że jest to mały domek w lesie, innego dnia pole namiotowe w urokliwym lesie. Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?.

Zobacz więcej
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Kajak mamy możliwość wypożyczyć albo kupić własny. Problem jaki się pojawia przy zakupie kajaka to fakt, do czego będzie on wykorzystywany. Do wyboru mamy pełen wachlarz kajaków podzielonych na właściwe kategorie. Jest w związku z tym sprzęt do podróżowania na rzekach nizinnych jak i tych trudniejszych. Dużym powodzeniem cieszy się od dłuższego czasu kajak wypożyczenie kajaków pneumatyczny, czyli dmuchany - przeznaczony do spływów szeroką i spokojną rzeką nizinną - spływy kajakowe. Z jakiej przyczyny warto zwrócić uwagę na kajak spływy kajakowe pneumatyczny? W tym przypadku najbardziej liczy się mobilność. Jesteśmy w stanie zmieścić go do torby, bez problemów przenieść na przymocowanych szelkach nad brzeg i napełnić powietrzem w 10 minut. Kolejny plus to stabilność. Uwzględniając jego wielkość dość niełatwo jest w nim zaliczyć wywrotkę. Podsumowując, kajak pneumatyczny to wspaniały wybór na jeziora i rzeki nizinne, wolne od rwącego nurtu oraz przeszkód w postaci przewróconych drzew i konarów.Krutynia, Czarna Hańcza czy Biebrza uznawane są za jedne z najbardziej malowniczych, najpiękniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakowa wyprawa to dobry sposób, aby poznać nasz kraj. To okazja do kontaktu z przepiękną przyrodą, atrakcją każdego regionu. Nawet największego leniucha oczarują ogromne lasy, czyste wody rzek oraz żerujące rodziny bobrów. Zaś omijanie pni na trasie będzie wielką frajdą!