Car hire na najwyższym poziomie też w Krakowie

Artykuły - strona główna

Na czym polega usługa wynajmowania auta? Czy ogranicza się to wyłącznie do wydania samochodu, przyjęcia wadium i, przy oddawaniu auta, sprawdzeniu czy nie pojawiły się żadne uszkodzenia, czy bak jest zapełniony, a w środku czysto? Walka na rynku wypożyczalni aut staje się jeszcze bardziej zacięta. Powstało mnóstwo firm, a to powoduje, że oferty konkurujących ze sobą firm, są coraz bardziej atrakcyjne, niż były kilka lat temu. Poniżej spróbuję naszkicować kilka najciekawszych ofert. Rozporządzenia, które porządkują odpowiedzialność zakładów ubezpieczeniowych w w kwestiach umowy OC dla właścicieli pojazdów mechanicznych, to art. 822 par. 1 k.c.

(w zw. z art. 361 k.c.). Zgodnie z artykułem 361 par. 1 k.c., osoba zobowiązana do reperacji szkody ponosi nakłady pieniężne za skutki albo zaniechania z których wynikła szkoda. Obejmują one straty osoby poszkodowanej. Od 1999 roku jednak padło wiele postanowień sądu orzekających zwrot kosztów najmu samochodu zastępczego przez zakład ubezpieczeniowy poszkodowanemu.

Zgodnie z art. 361 par. 1 k.c. zniszczenie rzeczy wskutek kraksy skutkuje utratą opcji użytkowania jej. Z tego powodu osoba poszkodowana była zmuszona zapłacić za wynajem pojazdu, co uznane zostało za jeden rezultatów poniesionej szkody. Dodatkowo, dobrze wiedzieć, że zgodnie z postanowieniem SN z dnia 17 listopada 2011 r.

(sygn. akt III CZP 05/11), prawo do wynajmu samochodu zastępczego jak również do zwrotu kosztów za to nie jest też uzależniona od możliwości korzystania z transportu miejskiego. Odstępstwo od tego obowiązku może wystąpić, kiedy poszkodowany ma inny samochód którym może jeździć, lub gdy właściciel nie musi korzystać ze swojego pojazdu tylko okazyjnie. Jako klient indywidualny, też możemy mieć pewne nietypowe kryteria dotyczące wypożyczanego samochodu. Możemy podróżować z dzieckiem, które wymaga założonego fotelika. Możemy jechać całą rodziną do kurortu narciarskiego i chcielibyśmy wziąć ze sobą snowboard.

Możemy też chcieć pojechać w góry z rowerami. Otóż pewne wypożyczalnie mają w swojej ofercie właśnie takie dodatkowe wyposażenie, jak fotelik czy siedzisko dla dziecka, łańcuchy śniegowe, bagażnik na narty czy rower, a także nawigacja gps, a nawet telefon komórkowy. Jeśli chodzi o wynajem aut Warszawa jest skupiskiem firm, w którym nie można mieć jakichkolwiek problemów z odszukaniem czegoś dla siebie. Działa tu duża liczba przedsiębiorstw trudniących się świadczeniem uzależnieniu od wypożyczalni, kategorii wypożyczanego pojazdu oraz okresu czasu na jaki chcielibyśmy go wypożyczyć. Do wyboru mamy bowiem nie tylko samochody osobowe, ale również auta dostawcze, a także skutery albo specjalistyczne chłodnie i autolawety. Bardziej zamożni mogą również pozwolić sobie na wypożyczenie tak zwanych aut luksusowych.

Wszystkie wypożyczane samochody są w pełni ubezpieczone, a jeżeli w czasie trwania wynajmu coś się uszkodziło wypożyczalnie zazwyczaj oferują całodobowy serwis. W wielu firmach istnieje możność poczynienia rezerwacji samochodu on-line, co o wiele ułatwia cały proces. Dodatkowo można zadecydować czy chcemy odebrać samochód z siedziby firmy, czy chcemy, by zostało odprowadzone dla nas w konkretne miejsce. Nie mniej jednak należy się spodziewać, że wypożyczalnia aut w Warszawie (http://prorent.com.pl/) może posiadać nieznacznie większe ceny, aniżeli wypożyczalnie w innych dużych miastach Polski. Nie jest to żaden nasz własny zamysł, ale normalne światowe standardy- w mieście stołecznym wszystko zawsze jest nieznacznie droższe.